Melissa Agard

  • Wisconsin
  • Senator
  • Democrat
  • District 16

Sponsored Bills


SB 1044

Relating to: restricting a person's operating privilege to vehicles equipped with an ignition interlock device. (FE)

  • Introduced Feb 19 2024
  • Representative Palmeri added as a cosponsor Feb 20 2024

SB 1035

Relating to: a retirement plan marketplace, granting rule-making authority, and making an appropriation. (FE)

  • Introduced Feb 19 2024

SB 1042

Relating to: creating a Civic Information Consortium Board and a grant program administered by a nonprofit corporation to support local journalism and media projects and making an appropriation. (FE)

  • Introduced Feb 19 2024

SJR 126

Relating to: proclaiming March 2024 to be Kidney Month in Wisconsin.

  • Introduced Feb 19 2024
View more bills

Recent Votes


Feb 20, 2024

AGARD voted Yes

SB 624

Pass

PASSAGE

AGARD voted No

SB 608

Pass

PASSAGE

AGARD voted No

SB 613

Pass

PASSAGE


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.