Kelda Roys

  • Wisconsin
  • Senator
  • Democrat
  • District 26

Sponsored Bills


SB 1044

Relating to: restricting a person's operating privilege to vehicles equipped with an ignition interlock device. (FE)

  • Introduced Feb 19 2024
  • Representative Palmeri added as a cosponsor Feb 20 2024

SB 1035

Relating to: a retirement plan marketplace, granting rule-making authority, and making an appropriation. (FE)

  • Introduced Feb 19 2024

SJR 125

Relating to: proclaiming the month of March 2024 as Multiple Sclerosis Awareness Month throughout the state of Wisconsin.

  • Introduced Feb 19 2024

SJR 120

Relating to: recognizing February 2024 as Black History Month.

  • Introduced Feb 19 2024
View more bills

Recent Votes


Feb 20, 2024

ROYS voted Yes

SB 624

Pass

PASSAGE

ROYS voted No

SB 740

Pass

PASSAGE

ROYS voted No

SB 335

Pass

PASSAGE


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Wisconsin State Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.