Jamie Johnson

  • Missouri
  • Representative
  • Democrat
  • District 12

Capitol Office

Room 103-BA, 201 W. Capitol Ave., Jefferson City, MO 65101

Phone 573-751-9760

Serving District 12

Sponsored Bills


HB 2900

Creates provisions relating to the use of reproductive or sexual health application information

  • Introduced Feb 29 2024
  • Read Second Time (H) Mar 01 2024

HB 2860

Changes provisions governing local school district procedures for setting school starting dates

  • Introduced Feb 28 2024
  • Read Second Time (H) Feb 29 2024

HJR 152

Proposes a constitutional amendment relating to firearms

  • Introduced Feb 20 2024
  • Read Second Time (H) Feb 21 2024

HB 2735

Repeals provisions that prohibit political subdivisions from adopting orders, ordinances, or regulations relating to firearms

  • Introduced Feb 20 2024
  • Read Second Time (H) Feb 21 2024
View more bills

Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Missouri General Assembly.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.