David Bullard

  • Oklahoma
  • Senator
  • Republican
  • District 6

Sponsored Bills


HB 3997

Game and fish; predator control; cyanide; usage; effective date.

  • Introduced Feb 05 2024
  • CR; Do Pass Wildlife Committee Feb 14 2024

HB 3815

State government; creating the Prohibition of Foreign Funding for Ballot Measures Act; codification; effective date.

  • Introduced Feb 05 2024
  • Referred to Rules Feb 15 2024

HB 3636

Elections; repealing authority to join a multistate voter list maintenance organization; effective date.

  • Introduced Feb 05 2024
  • Second Reading referred to Elections and Ethics Feb 06 2024

HB 3633

Pardon and Parole Board; providing for alternate membership on the Pardon and Parole Board; effective date.

  • Introduced Feb 05 2024
  • CR; Do Pass, amended by committee substitute Criminal Justice and Corrections Committee Feb 08 2024
View more bills

Recent Votes


Feb 20, 2024

Bullard voted Yes

SB 468

Pass

Judiciary

Bullard voted Yes

SB 1268

Pass

Judiciary

Feb 22, 2024

Bullard voted Excused

HB 1955

Pass

Third Reading


Sources

Data on Open States is updated periodically throughout the day from the official website of the Oklahoma Legislature.

If you notice any inconsistencies with these official sources, feel free to file an issue.